prosím nekopírujte věci které sem dám, a nevydávejte je za své děkuju

Březen 2011

z historie

22. března 2011 v 20:22 | admin - sasinka
* celý tento text je smyšlený (nis s eskutečně neodehrálo)

Z historie


Můj děda,
jmenoval se chleba.
Postavil kostel,
byl z něho hostel.

Postavil ves,
posvětil jí kněz.
On věřící nebyl,
tak se z toho poblil.

A tím končím baladu,
no nemám ani na Ladu.

Vaše Sasinka

Trix Solier Čaroďejův učeň

5. března 2011 v 18:11 | admin - sasinka |  Přečtená literatura
autor:Sergei Lukjaněnko
Kniha se zkáládá ze 4 částí.
1. část-Trix hledá pravdu
Mladému půlvévodu Trixy Solierovi(14) zabijí rodiče a jeho dají do jeho vlastního vězení. odtamtud mu ale nový panovník pomůže utéct(tan co mu přebral vévodství) a pošle ho pryč. trix cestou do velkého (možná jen většího) města potká Iana a z něj udělá Trix svého zbrojnoše jenže ten pak uteče. NA břehu potká malého kluka se jménem Charambery jenže ten se za své jméno stydí a tak se mu říká ''jojo''. s ním jde do hospody kde jsou rytíři a chce se tam nechat u nějakého ''zaměstnat'' jako zbrojnoš. Nakonec se mu to povede. S ním táhne na čarodějě Radiona Šťovíka. Kůli dlouhodobé hádce. Trix je usmíří a Radion Šťovíkzjistí, že Trix je čaroděj a vezme si ho k sobě jako svého učně.
2.část- Trix hledá poznání
Trix si u čaroděje vede dobře. .Půlvevodkyně taina utece, protože jí chtěli provdat za vitálního mága(nemrtvý-zlý) a ukryje se u trixe. jenže pak ji najdou a pošlou za vitálnim mágem. trix si vezme dovolenou a jde bojovat proti vitálním mágům najme si malou posilu a vyrazí za pomocí kouzel a odvahy je uspí a nesilnějšího hodí do moře (nemůže umřít je nemrtvý). tianu zachrání a trix ji promění v knihu (aby joi nepoznali).
3.část- Trix hledá spravedlnost
Po čase ojedou do hl. města. ( i s chranberim a Ianem).tam ale zatknou Šťovíka a trixe jenže Ian se převlékne za trixe(šlechetně).
4.část- Trix hledá sebe
Trix promění pronceznu tianu a půlvévodovi, který zabil jeho rodiče podstrčí falešnou panenku(něco jako woodo), prsten a zla/táky promění na peníze vitálních mágů. Další den jdou do paláce zachránit Šťovíka a Iana teda vlastně Trixe. Král ovšem tianu pozná (byla v převlečení za mládence) a řeší jejich situlůaci. Nakonec se ale ukáže, pomocí přeměnovacího kouzla že peníze vitálních mágů byli zlatáky a před tím zase peníze vitálních mágů, ta panenka(woodu) byla neškodná, ale našly se další 3 opravdové a prsten ten ocenily za zlatnickou práci.všichni od krále něco dostali (malý dar) a šli domů. Mezi Tiaanou a Trixem to začalo jiskřit.
Trix celou dobu využíval ''panské'' znalosti např. znal praktycky všechny rody a jejich rodokmeny.

Vím že je to zdlouhavé ale musím se v tomto cvičit :D

Vaše Sasinka